Potřebujete více sedel a padů na míru vašemu koni? Jedinečná příležitost jak ušetřit tisíce! - ORX variant system  -  několik sedel v jednom.

Než se rozhodnete pro pad, padové sedlo nebo bezkostrové sedlo, zvažte co váš miláček a vy jako jezdec potřebujete. Nejlepší ochranu zad koně a největší pohodlí pro vaši jízdu splňuje kožené bezkostrové sedlo. Pokud zvolíte cokoli z textilu, mějte na paměti že je to "pouze" textil a jelikož se koník potí, pot se odpařuje, špiní, šoupe atd, tak textil dlouho nevydrží. Dobře ošetřovaná kůže bude sloužit dlouhé roky. Pokud chcete kvalitní sedlo na míru vám i vašemu koni, raději investujte do bezkostrového sedla ORX, nic se mu nevyrovná.. Pokud potřebujete více sedel a chcete ušetřit tisíce, zvolte bezkostrové sedlo Variabilní systém ORX, sedlové polštáře a koncepce  je stejná jako u bezkostrového sedla.

 

Kožené bezkostrové sedlo ORX variant system  -  několik sedel v jednom.
Sedlo má výbornou ochranu páteře a hřbetu koně, takže na něj lze bez problémů připnout třmeny. Na sedlo můžete vybírat z více druhů posedlí, nebo si vymyslet vlastní, takže můžete mít několik druhů sedel v jednom, a měnit si posedlí podle vašich aktuálních požadavků, nebo vybrat jedno, které zrovna potřebujete a v případě budoucího rozhodnutí si různá posedlí doobjednat. Na toto sedlo lze bez problémů a bez odsedlávání koně dát několik druhů posedlí, například až dojezdíte na svém posedlí, dáte si posedlí pro dítě. Můžete mít několik druhů sedel v jednom, přímo na míru vašemu koni!
   
Beránkový pad je speciální jezdecká dečka určená pro jízdu bez sedla. Je vyztužená tak, aby jezdec z koně nespadl i když je pod ním trochu veselejší..Pevné výztuže přední i zadní rozsochy na beránkovém padu snadněji udrží jezdce bez třmenů i na veselém koni plném energie, a v kopcovitých terénech. Ochrana zad koně je slabší, ale po domluvě lze vyztužit na míru koni.
Posedlí je těsné, pro pevný sed.
   

Padové sedlo z textilní imitace nubuku má lepší ochranu než beránkový pad a lze na něj použít třmeny. Výztuže přední a zadní rozsochy jsou pevné, pro větší bezpečí, ale může se pocitově  zdát, že nejsou tak vysoké jako u beránkového padu (tam ten pocit dělá vysoký načechraný chlup). Na padové sedlo lze objednat beránka, pro lepší pohodlí a pocit vyšších rozsoch.

   

Kožená bezkostrová sedla jsou komfortní jak koni, tak jezdci. Pokud má kůň kostrové sedlo, může mu vadit v pohybu, ohýbání, tlačit na hřbet nevhodným tvarem a velikostí, způsobit zdravotní obtíže. Bezkostrové sedlo je řešené tak, aby měl kůň na zádech pohodlí a nic mu nevadilo, přizpůsobí se pohybu a koník je pod jezdcem spokojený.. Pokud chcete nejvyšší pohodlí pro sebe a svého miláčka, objednejte bezkostrové sedlo ORX. 

   
Pad beránek je vyroben celý z vlny, v kombinaci s kůží.
Páteřní kanál zaručuje pohodlí jak pro jezdce, tak pro koně.
Je vhodný na práci bez sedla.
   
Předsedýlko pro dítě je tvrdý pad před anglické sedlo, vyztužený tak,
aby drželo ve správném tvaru i když dá kůň hlavu dolů.
Je určeno pro povození malých dětí před sedlem, za bezpečnost a stabilitu dítěte zodpovídá jezdec.
   
K sedlům lze objednat dečku ve tvaru sedla i koně,
v barvě a provedení jaké si přejete..