Blog
  • Main page
23
08
2019

Výroba sedel v ČR a v zahraničí.

By waykanan 0

K zamyšlení ..

Jak je to s textilními a šicími podniky, které šijí a vyváží své zboží do desítek zemí světa? Nechávají šít své zboží v Asii, aby uspokojily poptávku po levných věcech, a aby dosáhly co nejnižších nákladů a co nejvyšších zisků z prodeje. Bohužel, ve většině takovýchto fabrikách a šicích dílnách jsou naprosto nelidské podmínky… lidé pracují za mzdu, která je velmi nízko pod úrovní chudoby. V mnoha případech za zaměstnanci stojí hlídači, kteří fyzicky napadají zaměstnance a nutí je k větším výkonům. Také nejsou ojedinělé případy, kdy zaměstnanci umírají hlady, neboť 1/4 životního minima, kterou dostávají jako mzdu, opravdu nestačí na obživu. Články a videa o tomto světě jsou k pláči a zamyšlení…

Tržní ekonomika je neúprosná. Hledáme co nejlevnější výrobky. Čím více levných výrobků kupujeme, tím více podporujeme nelidskou práci v Asii a zaměstnávání otroků…

Prodejci, kteří takovéto výrobky prodávají, klamou v mnoha případech lživou informací o jejich původu. Zákazníka nezajímá, kde a za jakých podmínek bylo zboží vyrobeno, a nebo jestli prodejce lže. Zajímá ho nízká cena. A začarovaný kruh pokračuje..

MALÝ ČESKÝ PODNIK, který se snaží vyrábět a produkovat svou vlastní tvorbu na tuzemském trhu, je rujnován státními odvody, poplatky, daněmi a neúnosnými náklady na výrobu. Kvůli tomu je nucen svůj výrobek nacenit tak, aby se uživil nejen zaměstnanec, dva, tři (pokud vůbec nějakého sežene), ale aby mohla firma vydělat peníze na nájmy, odvody, daně, poplatky, veletrhy, výstavy, opravy strojů, materiál, benzín, nové stroje, výrobní režie, nové technologie atd. Dále se pak cena jednoho výrobku znásobuje o procenta, která si účtují distributoři a obchodníci.

Přílklad:

denní náklady na 2 zaměstnance
denní náklady firmy
materiál
Distributor cca 15%
Obchod cca 30%
DPH 21%
daň z příjmů 19%

VÝROBEK VYROBENÝ ZA JEDEN DEN :
výrobce-distributor-obchod: 17.000,- Kč
výrobce-obchod: 15.000,- Kč.
od výrobce: 12.000,- Kč

Čistá mzda jednoho zaměstnance na tomto příkladu je 16 – 17.000,- Kč, a z toho měsíčně např. 3.000,- Kč za dojíždění do práce.. Za takové peníze tráví majitel firmy v práci denně 10-12 h, soboty neděle, svátky nesvátky, protože kromě šití a výroby pracuje ještě na PC, dělá účetnické agendy, skladové zásoby, objednává, komunikuje, vymýšlí nové výrobky, zaučuje zaměstnance, zkouší nové možnosti výroby, neustále něco zdokonaluje ..

ALE .. ZA JEDEN DEN SE OPRAVDU ŽÁDNÉ SEDLO ve dvou lidech VYROBIT NEDÁ.

Výrobce také nemůže spoléhat na stálé objednávky, výrobek musí do obchodů, ať už u nás, nebo do zahraničí.

Čím více zaměstnanců firma má, tím nižší může být konečná cena. Jelikož se bavíme o bezkostrových a padových sedlech vyráběných v ČR, v dnešní době je NEMOŽNÉ SEHNAT SCHOPNÉHO ZAMĚSTNANCE, který by od tak těžké a namáhavé práce neutekl, natož aby ji kvalitně zvládl.

ALE.. z lásky ke koním, a dobré snahy poskytnout jim pohodlí, se dílna neuživí..

Ve finále máme výrobek, o kterém si zákazník myslí, že je předražený, protože výrobek z Asie je o více než polovinu levnější.

Chtěla jsem vyrábět kvalitní a komfortní sedla na míru, pohodlná jak pro koně, tak pro jezdce. Zkušenosti by na to byly, na koně jsem vyráběla cajky, podložky, korekce a různá látková sedla už před desítkami let.. ALE..

Na trhu jsou v dnešní době různá bezkostrová sedla, všelijaké sedlo pady a padová sedla a jak to všechno nazvat.. V zahraničí „PAD“ znamená DEČKA, ať už podsedlová, nebo jezdecká. U nás se dnes „padem“ označuje téměř všechno co není těžké sedlo. Nevím kde se stala chyba v názvosloví, možná za to mohou prodejci.

Bezkostrová sedla jako taková, uvedla ve známost německá podnikatelka, která si v roce 2006 zaregistrovala svou značku. Typ sedla který vymyslela, si nechala patentovat. Sedla pod její značkou se prodávají v mnoha zemích světa. Vyráběná jsou v Asii.

Toho se chytli další podnikatelé a spustila se vlna různorodých sedel na trhu.

Nenašla jsem jediné zahraniční bezkostrové nebo padové sedlo, které se u nás prodává, aby nebylo vyráběno v Asii. Sedlo vyrobené v Evropě, kde mají podniky vesměs stejné odvody a náklady, by muselo stát od 40.000,- Kč a více..

V EVROPĚ (mimo ČR) NEEXISTUJE ŽÁDNÁ FIRMA, KTERÁ BY VYRÁBĚLA BEZKOSTROVÁ SEDLA PRODÁVANÁ NA ČESKÉM TRHU. Na všech sedlech jsou pouze registrované známky – značky (R) které si jednotliví podnikatelé dávají na sedla, vyrobená pro ně v Asii. Tito jednotlivci mají pouze E-shopy a distribuční sítě..

… …………..

Zdoj použitých informací:

  • Evropský obchodní rejstřík
  • Světová databáze patentů
  • Oficiální stránky jednotlivých distribučních sítí
  • Články veřejných informačních médií


author: waykanan

Comment
0

Leave a reply