ORX Epona

ORX Epona

je komfortní bezkostrové sedlo s posedlím z kvalitní broušené kůže, vhodné převážně na turistiku. Ochrana hřbetu je vynikající, díky propracovanému systému sedlových polštářů a páteřnímu kanálu.  I když posedlí svým tvarem připomíná ORX Miron, posezení je pevnější a lépe tlumí nárazy jezdce a chrání hřbet koně. Oproti Mironu má posedlí na Eponě větší twist.

Sedlo lze doplnit variabilními opěrkami: zvednout přední rozsochu a zadní vyměnit za velkou, připnout stehenní opěrky.

Video, jak fungují rozsochy a opěrky na sedle:

Pod bočnicemi je očko na třmeny. Celé posedlí s bočnicemi je na suchý zip. Velikost posedlí je nastavitelná posunutím zadní rozsochy.

K sedlu je možno objednat třmenové řemeny z materiálu Biothane spolu s kvalitními plastovými třmeny “komplet anglie”. Tento materiál je vhodnější než kůže, je bezúdržbový, nemusí se mazat a neodře broušenou kůži a také vydrží mnohem déle než kůže.

Můžete dát řemeny klasicky s přezkou nahoře, nebo pro citlivější jezdce, které by přezka mohla tlačit do stehen s přezkou dole s krytkou.

Dále lze objednat “komplet western” – nylonové řemeny spolu se třmeny a koženými fendrami. Řemen je schovaný uvnitř fendry aby bylo chráněno sedlo i noha jezdce.

Velikost sedla – vaše konfekční velikost:

  • Size -1”   xS – S
  • Size -2”   S – L
  • Size -3”   XL – XXL

Sedlo s doplňky si sestavíte podle přání na zakázku v našem BAREVNÉM KOFIGURÁTORU v sekci “OBJEDNÁVKY”.

Používejte kvalitní a hladké třmenové řemeny. Před úpravou délky třmenových řemenů doporučujeme nejprve odlepit bočnice, a po upravení délky řemenů, bočnice nalepit zpět. Tvarované posedlí zaručuje jezdci pohodlí pro kyčelní klouby i při dlouhých vyjížďkách.

 

Bezkostrové sedlo ORX Epona vyrobíme na míru i pro těžké jezdce.

 

Při správném dotažení sedla lze nasednout na koně ze země.
Přesto doporučujeme k nasedání vyvýšené místa.

Sedlo ORX Epona má různé variace tvarů, barev a nastavení. Můžete na jedno sedlo např. kožené anglické posedlí a lehce jej vyměnit za dětské posedlí s výkrojem pro dětské malé nohy, nebo za beránkové posedlí na zimu.

Na sedlo ORX Epona lze bezpečně připnout předsedýlko pro povození malého dítěte. Předsedýlka vyrábíme také na anglická sedla.