Když se řekne bezkostrové sedlo.

Bezkostrové sedlo by mělo být sedlo, které je uvnitř bez pevné a tvrdé kostry.
Mělo by být vyrobené tak, aby měl kůň pohodlí na zádech, mohl se ohýbat, prohnout, hrbit a otáčet, aniž by mu na hřbetě vadilo něco tvrdého.

V sedlech ORX není nic co by mohlo koně nebo jezdce tlačit. Sedla jsou vymyšlena a vytvořena pro komfortní splynutí jezdce a koně. Když půjdete na horskou túru, vezmete si na záda pohodlný měkký batoh a ne vyztuženou tvrdou krosnu. Stejně tak se cítí kůň pod vámi. Čím pohodlnější sedlo má pod vaší váhou, tím je spokojenější.

Sedlové polštáře  vyrábím a speciálně vytvaruji na míru koni. Jsou upevněny na sedle na suchý zip.  Mají schopnost se kontaktně přizpůsobit koni. Kulatý kůň dostane na sedlo nízké polštáře, kůň s ostrým kohoutkem a velkou jamkou u kohoutku dostane speciálně vytvarované polštáře a podobně. Ze začátku je vhodné dotahovat sedlo zatížené jezdcem, sedlo je “polštář” a musí si sednout podle koně i podle jezdce.

Všechny suché zipy na sedle vždy obšívám dvakrát dokola pevnou nití, prošívám rožky, aby se zabránilo případnému párání při manipulaci.

Polstrované posedlí také tvaruji pro perfektní pohodlí jezdce, vždy si dávám záležet, abych posedlí vytvarovala k absolutnímu komfortu. Přezka od třmenového řemene je zapuštěna do polstrování, proto jezdce ani koně netlačí.

Všechna sedla ORX velmi dobře rozkládají váhu jezdce.

 

……………………………………………………………………………………..

Svou lásku ke koním dávám do všech svých sedel. Chci, aby se každý kůň pod jezdcem cítil perfektně.
S výrobou prvních textilních sedel, korekčních podložek a různých speciálních pomůcek na koňský hřbet jsem začala už před 40 lety.
Neustále vyvíjím a zdokonaluji své výrobky.

Značka ORX  je zapsaná od roku 2006 jako ochranná známka.
V roce 2019 jsem založila společnost ORX creative s.r.o., abychom mohli naše výrobky prezentovat v zahraničí jako česká firma.

Věřím, že sedla ORX přinesou vám a vašim koním mnoho radosti a pohodlí.