ORX Canyon

Bezkostrové sedlo ORX Canyon je jezdecké sedlo vyrobené z broušené hovězinové kůže, které zajišťuje příjemné podržení na koni.

Toto sedlo je k dispozici také v provedení vegan z jemně broušené japonské umělé kůže (pouze černá a hnědá). Umělá kůže je mnohem odolnější než klasická kůže, bezúdržbová a má lepší vlastnosti, je příjemná na dotek i na posezení, odolná proti oděru a snadno se čistí vlhkým hadříkem.

Vysoká přední a zadní rozsocha umožňuje jezdci lepší udržení rovnováhy, zejména v náročném terénu. Toto sedlo není ideální pro jezdce hledající volnost pohybu na koni, ale je navrženo pro pevný sed jezdce.

Sedlo ORX Canyon je navrženo s vynikající tlumící ochranou pro koňskou páteř a záda. To zajišťuje maximální pohodlí jak pro jezdce, tak pro koně.

Sedlové polštáře jsou speciálně tvarovány a upevněny na sedle na suchý zip, což umožňuje jejich variabilní nastavení podle tvaru hřbetu koně. Polštáře jsou vyrobeny na míru koni na základě poskytnutých fotografií, což jim umožňuje optimální přizpůsobení se jak koni, tak jezdci. Doporučuje se začít dotahovat sedlo až po jeho zatížení jezdcem.

Naše sedla ORX vyrábíme v různých tvarech, aby vyhovovala různým potřebám a preferencím jezdců.

V sedle ORX Canyon se budete cítit bezpečně a komfortně při každé jízdě.

Jak správně změřit velikost sedla?
Délka kterou naměříte podle obrázku, bude vzdálenost mezi rozsochami. Pokud budete chtít volnější sed, zvolte např. o 2 cm větší, než jste naměřili.

K sedlu objednat doplňky jako anglické třmenové řemeny  z materiálu Biothane spolu s kvalitními plastovými třmeny,

westernové třmeny s koženými fendrami, beránkový podbřišník s nerez přezkami, různé podselové dečky, na přední část sedla lze vyrobit poutko pro děti, dále lze sedla doplnit o ozdobné konča se šňůrkami, kožené kapsy a různé motivy.

K sedlu lze také objednat i beránka na posedlí.
Světlý beránek je 100% ovčí vlna. Ostatní beránky jsou kvalitní imitace vlny. Všechny tyto beránky jsou používané ve zdravotnictví a v nemocnicích.
Posedlí s beránkem bude těsnější.

K sedlu lze také objednat stehenní opěrky “uši”.
Opěrky jsou součástí sedla a nelze je oddělat.

Novinka! ORX Canyon se dvěma bočnicemi a třmeny pod bočnicí:

Sedlo a doplňky si sestavte podle přání v našem BAREVNÉM KOFIGURÁTORU: