ORX Scarlet

Představujeme komfortní drezurní bezkostrové sedlo ORX Scarlet, vyrobené v provedení vegan z jemně broušené nebo hladké japonské umělé kůže. Tento materiál je mnohem odolnější než klasická kůže, bezúdržbový a nabízí lepší vlastnosti než pravá broušená kůže. Je příjemný na dotek i na sezení, odolný proti oděru a velmi snadno se čistí vlhkým hadříkem.

Sedlo ORX Scarlet je ideální pro práci na jízdárně i na vyjížďky do terénu. Zaručuje příjemné podržení na koni, což přispívá k lepšímu zážitku z jízdy. Opěrky jsou připevněny suchým zipem, což umožňuje jejich pohodlné nastavení přesně podle vašich potřeb.

Užijte si maximální pohodlí a výkon s naším drezurním sedlem ORX Scarlet!

Ochrana hřbetu koně:

Sedlo poskytuje vynikající tlumící ochranu koňské páteře a zad díky propracovanému systému sedlových polštářů a hlubokému páteřnímu kanálu. Zajišťuje pohodlí jak pro jezdce, tak pro koně. Je vybaveno speciálně vyvinutými sedlovými polštáři pro hluboký páteřní kanál a polstrované posedlí. Všechna naše sedla mají sedlové polštáře obšité beránkem pro optimální tlumení nárazů.

Sedlové polštáře jsou tvarovány a upevněny na sedle pomocí suchého zipu, což umožňuje jejich variabilní nastavení přesně podle hřbetu koně. Jsou vyráběny na míru koni podle fotografií, které zákazníci poskytují (podrobné instrukce k fotografování hřbetu koně obdržíte po potvrzení objednávky). Tyto polštáře mají schopnost se kontaktně přizpůsobit koni i jezdci, proto doporučujeme začít sedlo dotahovat až poté, co je zatížené jezdcem.

Posezení a Pohodlí:

Tvarované posedlí zaručuje jezdci pohodlí pro kyčelní klouby při práci na jízdárně a také při dlouhých vyjížďkách.
Používejte kvalitní a hladké třmenové řemeny.

Při správném dotažení sedla lze nasednout na koně ze země.
Přesto doporučujeme k nasedání vyvýšené místa.

Před objednáním si přečtěte naše obchodní podmínky,
kde naleznete všechny důležité informace.

K sedlu je možno objednat třmenové řemeny z materiálu Biothane spolu s kvalitními plastovými třmeny – “komplet anglie”. Tento materiál je vhodnější než kůže, je bezúdržbový, nemusí se mazat a neodře broušenou kůži a také vydrží mnohem déle než kůže.

Rozměry sedla:

Velikost č.1 si změřte podle  obrázku:

1mereni_sedu