ORX River

Užijte si pohodlnou jízdu v hlubokém posedlí bezkostrového sedla River.  Sedlo je vyrobené z vegan jemně broušené, nebo hladké japonské umělé kůže, která je mnohem odolnější než klasická kůže. Tento materiál je bezúdržbový, má lepší vlastnosti než pravá broušená kůže, je příjemný na dotek i na posezení, odolný proti oděru a velmi snadno se čistí vlhkým hadříkem.

Sedlo je ideální pro turistiku a vyjížďky do terénu, poskytuje příjemné podržení na koni.

Třmeny jsou umístěny pod bočnicí pro maximální pohodlí vašich nohou, přičemž přezka od třmenového řemene je zcela integrována v polstrování, čímž jezdce vůbec netlačí.

Ochrana hřbetu koně je vynikající díky propracovanému systému sedlových polštářů a páteřnímu kanálu. Sedlo poskytuje excelentní tlumící ochranu koňské páteře a zad, což zajišťuje pohodlí jak pro jezdce, tak pro koně.

Je vybaveno speciálně vyvinutými sedlovými polštáři pro hluboký páteřní kanál a polstrovaným posedlím. Stejně jako všechna naše sedla, i toto má sedlové polštáře obšité beránkem, což přispívá k tlumení nárazů.

Sedlové polštáře jsou speciálně tvarovány a upevněny na sedle pomocí suchého zipu, což umožňuje jejich variabilní nastavení přesně podle hřbetu koně. Jsou vyráběny na míru koni podle poskytnutých fotografií a mají schopnost se kontaktně přizpůsobit koni i jezdci, proto je vhodné začít dotahovat sedlo až poté, co je zatížené jezdcem.

Jak správně změřit velikost sedla?

1mereni_sedu

Sedlo lze  objednat s posuvnými kolenními opěrkami, nebo na přání s pevnými opěrkami “uši”.

K sedlu je možno dále objednat, třmenové řemeny z materiálu Biothane spolu s kvalitními plastovými třmeny – “komplet anglie”. Tento materiál je vhodnější než kůže, je bezúdržbový, nemusí se mazat a vydrží mnohem déle než kůže.

Sedlo a doplňky si sestavte podle přání v našem BAREVNÉM KOFIGURÁTORU:

Před objednáním si přečtěte naše obchodní podmínky,
kde naleznete všechny důležité informace.