Blog
  • Main page
03
07
2019

Tandemové sedlo pro Vás a Vaše dítko

By waykanan 0

Mamíííí, tatííí svez mě.. Každý to známe.

Někdo povozí před sebou dítě pár kroků, někdo si posadí dítě před sebe a jede s ním na vyjížďku, jiný řekne jak je to strašně nebezpečné a nikdy to nedovolí… ano. Všechny případy tady jsou.

Samozřejmě je to strašně nebezpečné… stejně jako posadit dítě na kolo, koupit mu skateboard, pustit ho dolů ze svahu na lyžích, koupit mu poníka, nechat ho samotného plavat ve vodě nebo ho pustit na tobogan a podobně. Vždycky jde o život. Tak, jako když řidič sedne za volant. Tak jako každý jezdec, který vyleze na zvíře, které ho může kdykoli zranit nebo zabít.

Tohle není výmysl české firmy, tandemové sedla byly, jsou, a budou ve světě normální.. tohle je skutečnost, která sahá daleko do minulosti. Děti se prostě posadí před jezdce a jezdec ho takto sveze, ať už mají ostatní názory jakékoli.. Vždycky je to na zodpovědnosti rodičů, na zvládnutí svého koně, je to o důvěře ve zvíře které mám pod sebou a o schopnostech jezdce, o tom že koně znám a vím jak se chová.

Tandemová sedla různých provedení jsou na českém i zahraničním trhu již dlouho..

Naše firma se snaží plnit přání zákazníka. Děláme vše proto, abychom vymysleli výrobek podle přání, který bude příjemný pro koně i jezdce.

Tandemové posedlí na sedlo ORX Variant je sestaveno tak, že celá váha dítěte je závislá na váze jezdce a na základním sedle, které je na míru koni. Na krk koně váha dítěte netlačí. Sedlo pro dítě je pevně spojeno se sedlem jezdce. Na ORX Variant lze připevňovat různá posedlí podle toho, co právě aktuálně potřebujete. Toto tandemové posedlí je vhodné opravdu na větší vyjížďky, kdy chcete s dítětem strávit na koni více času.

Dalším druhem tandemu je předsedlýlko, které se připevní k Variantu a k posedlí jezdce, takže nemusíte vyměňovat celé posedlí, jen si připnete předsedýlko. To ocení zejména ti, kteří chtějí dítě potěšit jen chvilku na koni.

Posledním způsobem, jak povozit dítě je předsedýlko před anglické sedlo, které máme v nabídce. Zkoušeli jsme i předsedýlko na westernové sedlo, ale to se neosvědčilo.

author: waykanan